Haber

Sivas’ta Köpek Saldırısı: 4 Kişi Yaralandı

SİVAS’ta ziyarete giderken köpeğin saldırısına uğrayan Nesrin Bektaş ile çocukları Aysima (7) ve İkra Bektaş (3) yaralandı. Olaya müdahale eden İsa Demir’i köpek ısırırken, yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, saat 14.00 sıralarında Huzur Mahallesi 23. Sokak’ta meydana geldi. Annelerini ziyarete gittikleri sırada yolda yürüyen kardeşler Aysima ve İkra Bektaş’a köpek saldırdı. Çocuklarını korumaya çalışan anne Nesrin Bektaş ve mahalle sakini İsa Demir’e saldıran köpek, çevredekilerin müdahalesiyle kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan 4 kişi, taksiyle gittikleri Numune Hastanesi’nde kuduz aşısını yaptırdı.

İhbar üzerine olay yerine giden belediye ekipleri, bölgedeki bir apartmana giren köpeği yakalayarak hayvan barınağına götürdü. Çipli olduğu belirlenen köpeğin sokağa terk edilip edilmediğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Saldırıya uğrayanların, sahibinin bulunması halinde şikayette bulunacakları belirtildi. Bu arada saldırı, çevredeki başka bir apartmanın güvenlik kamerasına da yansıdı.

‘ÇOCUKLARIN ÇIĞLIKLARINI DUYDUĞUMUZDA BALKONDAN ATLADIK’

Çocukları köpeğin saldırısından kurtaran İsa Demir, “Mutfakta çay içiyordum. Saldırıya uğrayanlar ablamın üst katında canlı yayındaydı. Kız kardeşim çığlık atınca birinci kattan aşağı atladık” dedi. . Köpek çocuğu kolundan yakaladı. Dayanamadım. Taktığım kemeri çıkardım. Ardından köpek bana saldırdı. Kayınbiraderim de süpürgeyle karşılık verdi.” “Beni bırakıp tekrar çocuğun yanına gitti. Sonra apartmana gitti. Kimin köpeği olduğunu bilmiyoruz. Ama sahibinden şikayetçiyiz. Çocukların çığlıklarını duyunca vicdanım izin vermedi.” dedi.

‘YÜZÜME ZARAR VERDİ, ÇOK KORKUDUM’

Çocukları kurtarmak için müdahale eden Kadir Coşkun, “Köpeğe yumruğumu salladım ama bırakmadı. Sonra elini ısırdığını gördüm. İnanılmaz saldırıyordu.”

Köpeğin saldırısını gözyaşlarıyla anlatan Aysima Bektaş, “Ziyarete gidiyorduk. Daha köpeği görmeden koşup bize saldırdı. Yüzüme zarar verdi. Çok korktum.”

haber-nazilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu