Haber

Seyhan Belediyesi’nden Türk Kadınlarının Zaferi Özel Kutlaması

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Türk kadınının zaferini Özgür Kadın Parkı’nın muhteşem atmosferinde tüm vatandaşlarımızla kutladık ve sevincimizi doyasıya paylaştık.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, Uluslar Ligi şampiyonluğunun ardından Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynanan 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalindeki zaferi, Seyhan Belediyesi’nin 2020’de kurduğu dev ekranda heyecan ve coşkuyla izlendi. Özgür Bayan Parkı. Cumhuriyetin 100. yılında Türk kadınının zaferi büyük bir coşkuyla kutlandı.

Oynadığı son 15 resmi maçı kazanan filenin sultanları, dün akşam 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan ile karşılaştı. Seyhan Belediyesi, şampiyonluk heyecanını ve coşkusunu vatandaşlarla birlikte yaşamak için Özgür Bayan Parkı’na dev ekran kurdu. Akay, Türk kadınlarının şampiyonluk mücadelesinin heyecanını parkı dolduran vatandaşlarla paylaştı. Akay ve vatandaşlar, Milli Takım sporcularının aldığı her sayıda büyük mutluluk yaşadı.

Melissa Vargas’ın şampiyonluk sayısıyla Özgür Bayan Park’ta büyük coşku yaşandı. Ellerindeki Türk bayraklarıyla şampiyonluk coşkusunu yaşayan vatandaşların sevinci, Kaptan Eda Erdem’in kupayı havaya kaldırmasıyla doruğa ulaştı.

Cumhuriyetin 100. Yılında Avrupa Şampiyonu olan Cumhuriyet kadınlarına teşekkür eden Akay, “Filenin Sultanları bugün tarih yazdı! Bugün tüm Türkiye nefesini tuttu ve biz her zaman bu süper şampiyonluğa tanık olduk. A Milli Kadın Voleybol Takımımızı ülkemize kazandırdı! Bayan Park’ta mükemmel bir atmosferde tüm vatandaşlarımızla kutladık, sevincimizi doyasıya paylaştık. Çok mutluyuz, gururluyuz.” – ADANA

haber-meric.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu